Oleme Janne ja Kristi ning üheskoos tegutsenud alates 2014. aasta sügisest. Meid inspireerib traditsioonilise tantsumuusika mängimine: peamiselt eesti lõõtsa, rahvakandle ning viiuli repertuaar. Sekka laulame ka vanu laule elust ja armastusest. Oleme mõlemad lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal.

Kristi peres on lõõtspilli mängitud mitmeid põlvkondi: juba tema vanaisa August Laanesaar oli vahva lõõtspillimees ning seda eesti rahva lemmikut rahvapilli mängib ka Kristi ema Ülle Kool. Janne viibis Viljandi õpingute ajal Rootsis Nyckelharpa Instituudis ning õppis sealse rahvuspilli nyckehlarpa mängu. Viimastel aastatel on ta selle pilliga mänginud eesti traditsioonilist tantsumuusikat.

Janne Mängli – rootsi nyckelharpa, laul

Kristi Kool – eesti lõõtspill, laul 2019. aastal ilmus meil heliplaat nimega "Kasesalu tantsud". Plaadi nimi on kahetähenduslik. Ühelt poolt annab see aimu, et mängime Lõuna-Eesti kandlevirtuoosi Erni Kasesalu repertuaarist pärit palasid. Samaaegselt vihjab plaadi nimi ka omaaegse tantsukultuuri kontekstile: eks saanud ju noored ikka kokku kasesaludes ja külaplatsidel, et koos tantsida, laulda, mängida ning omavahel tutvust sobitada.

Plaadi hind koos saatmiskuludega on 14€.
Plaadi soetamiseks võta meiega ühendust!